2016. április 10., vasárnap

Már megvilágosodott

Ami mégis van, akkor is ha nincs...legalábbis nyelvünkben él, és más nyelvekben is, mint fogalom...

Szívfájás, szívfájdalom...:
A szív valójában nem fáj(hat), mert nincsenek benne fájdalomérző idegek.

Holdfény:
A Holdnak nincs saját fénye, mert a Nap fényét veri vissza. (Elemis kortól tudja mindenki.)

Levegővétel:
Valójában nincs olyan, hogy levegő...legalábbis aszerint a szisztéma szerint ami a holdfény szó, fogalom létjogosultságát kétségbe vonja.
A levegő ugyanis több gáz elegye.
(Már korábbi posztomban a Wikiből idéztem, hogy mi az összetétele.)

Azután itt van a horizont..., ami szintén nincs, mégis létezik, mint fogalom, mint szó...:
"A horizont (régebben horizon) görög eredetű szó, amelynek jelentése egy koordináta-rendszer alapsíkja, illetve egy olyan vonal, amelyen az ég és a föld összeérni látszik. A szót (és magyar megfelelőjét, a látóhatárt) gyakran átvitt értelemben is használják."(Wikipédia)

...és lehetne sorolnia példákat. 

Holdfény fóbiáról nem tudtam, de most már tudom, hogy szintén létező, mint vesszőparipa, mánia, vagy épp, mint agyhúgykő. 
"Mexikói kutatók a denevérek meglepő viselkedését tanulmányozták: a repülő emlősök holdfóbiájára, a holdfénytől való félelmükre kerestek (és találtak)* bizonyítékokat."
http://hir6.hu/cikk/69822/kerulik_a_holdfenyt_a_holdfobias_deneverek

Most már azt is tudom, hogy emberek között is akad holdfény fóbiás. Igaz ritka, mint a fehér holló. (Ő nem is holló, hanem pennaforgató...)

*Blogíró megjegyzése.


2016. április 9., szombat

Kinek a Hold, kinek a Nap ragyog... vagy nem.

Jobb, ha éjjel nem nézek ki az ablakon, mert masszus...még sincs holdfény....ha van, akkor az meg giccses.
http://dokk.hu/forum2/olvas.php?id=40060
Na akkor pölö levegő sincs...és nem mondok nagyot...időnként nem is kapok..
Mert a levegő a Wiki szerint is egyszerűen gázok elegye. Így nem levegőt veszünk lélegzetvételkor, hanem gázelegyet...ha kapunk...gázelegyzetvételkor...én lassan már nem.
 :)))
"A levegő a Földet körülvevő gázok elegye. A légkör főbb alkotórészei: nitrogén 78,09%, oxigén 20,93%, argon0,93%, egyéb (nemes)gázok 0,002%-a a térfogatnak. Azonban tartalmaz nyomgázokat is, melyek a levegő azon összetevői, melyeket csak nyomokban találunk meg. Nyomgázok például a szén-dioxid, metán, vízgőz,nemesgázok. Egy liter levegő tömege 1,293 gramm. Tiszta állapotban színtelen, szagtalan. Vízben nagyon rosszul oldódik, oldódás közben annak összetétele is megváltozik. Például vízben a levegő oldott oxigéntartalma 20 Celsius-fokon 34%. Nagyon lehűlve cseppfolyós, ilyenkor világoskék színű. Átlagos moláris tömege 29 g/mol."

2016. április 8., péntek

Négylábú tolerancia




"Baráti" kör
"Jobb ízű a falat, ha mindnyájan esznek", néhány falat marad az éhes egereknek...

Ezek a cicák nagylelkűen befogadták a templom egereit...azok meg tisztes gazdasági menekültekhez illően integrálódtak....